Czy warto decydować się na usługi biura księgowego w Warszawie?

Przedsiębiorca zakładając własną firmę ma możliwość samodzielnego prowadzenia księgowości lub zlecenia tej czynności firmom zewnętrznym takim jak na przykład biuro księgowe Warszawa. Czy warto więc decydować się na biuro księgowe Warszawa, czy raczej zająć się tym we własnym zakresie? Jest to pytanie bardzo zasadne ponieważ w grę wchodzą nie tylko finanse ale również bezpieczeństwo naszych interesów nad którymi zawsze biuro księgowe Warszawa będzie bardziej dbać niż my sami ponieważ nie znamy się na wszystkich przepisach prawnych i regulacjach, które na dodatek zmieniają się co rok i trudno za wszystkimi na bieżąco nadążyć. Spróbujemy odpowiedzieć sobie na to pytanie.

Zalety i wady korzystania z usług biura księgowego w Warszawie

Częstym minusem na jaki zwracają uwagę przedsiębiorcy korzystający z usług biura jest fakt, że po pierwsze komunikacja nie jest tak płynna, jak w sytuacji gdy ma się własną księgową na miejscu, po drugie trzeba dowozić dokumenty do biura i po trzecie w nagłych sytuacjach nie mamy możliwości zerknięcia w dokumenty bo są one w biuro księgowe Warszawa. Jest to jednak tylko pewna niedogodność. Zdecydowanie więcej korzyści przemawia za skorzystaniem z usług zewnętrznej firmy. Po pierwsze nie jesteśmy obciążeni kosztami zatrudnienia własnej księgowej, a w przypadku działalności jednoosobowej, które są bardzo popularną formą działalności – nie tracimy wielu godzin nie tylko na prowadzenie samej księgowości, ale też na zaznajomienie się z niejednokrotnie zawiłymi przepisami prawa. Do tego dochodzi odpowiedzialność za błędy, którą jako płatnicy ponosimy. Koszty też często są dużo niższe. Chyba więc decyzja jest prosta – małym firmom zdecydowanie bardziej opłaca się korzystanie z usług biura.

Biuro księgowe Warszawa

Biur jest oczywiście mnóstwo, szczególnie w stolicy, jak i innych dużych miastach. Dlatego należy starannie sprawdzić ofertę poszczególnych biur, a także ich kompetencje. Kiedyś każde biuro księgowe Warszawa musiało posiadać certyfikat ministra finansów, obecnie jednak takiego obowiązku nie ma, więc przynajmniej teoretycznie biuro rachunkowe otworzyć może każdy. A chyba nikt nie chce wpaść w przysłowiowe maliny. Dlatego sprawdźmy, czy mimo wszystko biuro posiada certyfikat, jakie są kompetencje i uprawnienia jego pracowników, czy biorą udział w szkoleniach i na bieżąco aktualizują swoją wiedzę. Trzeba też sprawdzić ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, które dane biuro podpisało. Jest to zawsze zabezpieczenie w przypadku niechcianych problemów lub błędów jakie może dane biuro popełnić czego oczywiście nikt nikomu nie życzy. No i oczywiście porównać zakres oraz jakość świadczonych usług w stosunku do ceny. Dobrze jest też popytać o opinię na temat biur księgowych wśród znajomych przedsiębiorców, którzy również korzystają z tego rozwiązania w swoich firmach. Mogą oni z pewnością doradzić wybór takiego z którego oni korzystają i mają w stosunku do nich pozytywne opinie z racji tego iż wykonują oni swoją pracę należycie, jak również w pełni terminowo.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>